plende

ATRAKCJE

Latarnia Morska w Gąskach postawiona została w latach 1876-1878, wysokość jej wieży sięga aż 49,80m. Zbudowana jest z cegły, podczas budowy dowożona była statkami.

Latarnia jest obecnie administrowana przez Urząd Morski w Słupsku i jest udostepniona dla zwiedzających. Z jej szczytu rozciąga się malowniczy widok na okolice i morze Bałtyckie.

Cały zespół latarni morskiej, w skład którego wchodzą sama latarnia, dom latarników, stodoła, budynek inwentarski, ogrodzenie oraz mur wpisane są do rejestru zabytków. 

Latarnia pełni funkcję jednej z 11 stacji brzegowych na polskim wybrzeżu.


Ogrody tematyczne Hortulus w miejscowości Dobrzyca oddalonej około 10 km od Domków Morska Mila [1].   To olbrzymie ogrody obejmujący obecnie 4 hektary powierzchni, założony w 1992 roku.Kompleks wciąż się rozrasta. Na dzięń dzisiejszy oddano do dyspozycji gości 28 ogrodów tematycznych, każdy o zupełnie innym charakterze, np. ogród japoński , sródziemnomorski, francuski, skalny, wodny, kamienny , warzywny, ziołowy ....

Ogrody porasta juz ponad 6 tysięcy gatunków i odmian roślin, wsród których znajdują się także rosliny egzotyczne i unikalne. Jest to fantastyczne miejsce na wyciszający spacer 10 km od Domków Morska Mila [1].


Szlaki rowerowe:

Szlak Pałaców - kolor niebieski ok. 75 km.

Trasa : Mostowo- Rosnowo- Niedalino- Strzekęcino-  Golica - Bardzlino - Białogórzyno - Nosowo - Parsowo - Świemino - Warnino - Wierzchomino --  Dobrzyca - Borkowice - Śmiechów - Gąski.      Szlak prowadzi przez niezwykle interesujące obiekty krajoznawcze : pałace w Strzekęcinie, Nosowwie , Parowie, Gąskch, XIX wieczne elektrownie wodne w Niedalinie i Rosnowie, a kończy się na latarni morskiej w Gaskach.


Międzynarodowy  Szlak Nadmorski ( R-10) kolor zielony ok. 90 km.

Trasa: Pleśna - Gąski - Sarbinowo- Chłopy - Mielno - Unieście - Łazy - Osieki - Iwięcino - Bukowo Morskie - Dąbki- Darłowo - Darłówko

Szlak prowadzi wzdłuż morskiego wybrzeża - jest trasą o niezwykłych walorach krajoznawczych. 

KONTAKT

+48 504 731 309

+48 510 108 588

domki@morskamila.pl

Gąski ul. Perłowa 5
76-034 Sarbinowo

©2020 Morska Mila. Designed By OTHER MEDIA - AGENCJA MEDIALNA

Search